Átol Dávid horgász blogja

Rakósbottal a Duna-Tisza csatornán

2018.06.10
Az időjárás sajnos csak néhány órát engedett, de így is sikerült számtalan szép bodorkát, lapos keszeget és még egy bónusz dévért is fognom!
A felszerelés a már máskor is jól vizsgázott, 6 tagban szerelt rakósbot volt.


2 topkitet raktam össze.

  • Egy power topszetben 14 es erősségű csőgumi, 4 grammos lapos úszóval.
  • Egy match topszet, 8-10 erősségű csőgumival, 2 grammos duci úszóval.

Ezen kívül még a csészés toppot raktam össze, hogy halkan és pontosan tudjak etetni. Etetőanyagnak kb 1.5 kg, édes ízű, vaníliás kaját kevertem be, fagyasztott pinki-csonti keverékkel dúsítottam, ami előző hétről maradt meg.




A négy alapozó gombóc után a kisebbik úszóval kezdtem a pecát. Ezzel teljesen elengedve, vagy akár lassítva is tudok horgászni a sodrásban, tehát az egyik legjobban variálható szerelék és a legtöbb estben ezért nagyon eredményes is!
A kis bodorkák és apróbb keszegek szinte azonnal jelentkeztek a szúnyog csalira!




Felváltva próbálgattam a megállított és az úsztatott szereléket. A megállított szereléknél a 25 centis előke és még a jelző is a fenéken feküdt, így teljesen nyugvó csalit tudtam prezentálni. Ezen a cuccon rendre bodorkák és egy kis domolykó jelentkezett.

Sajnos az időjárás nem hagyta, hogy sötétedésig maradjak, ugyanis szinte folyamatos dörgéssel érkezett a messziből egy zivatar. Miután kicsit összepakoltam a motyót - hogy ha esni kezd gyorsan tudjak pakolni a kocsiba - toltam két gombócot és felvettem az úsztatós topszettet.

Szúnyoggal csalizva toltam a helyére és elkezdtem szabadon úsztatni lefelé. Az úszó megremegett, majd elmerült. Megemeltem a botot és a vékony gumi hosszan kint maradt. Röviddel ezután már a felszínen is pacskolt ez a szép dévér, amely úgy 65 deka körüli lehetett!




Ő volt a nap utolsó hala, ugyanis az egyre közeledő dörgés és villámlás gyors pakolásra ösztökélt...